Zbiory

Nasze zbiory

Księgozbiór biblioteki wraz z filiami liczy ponad 115 tysięcy woluminów, z czego prawie 38 tysięcy mieści się w Bibliotece na os. Czwartaków.

Katalog zawiera pozycje literatury pięknej dla dzieci, literatury pięknej dla dorosłych, literaturę popularno-naukową z różnych dziedzin wiedzy.
Księgozbiór znajduje się w katalogu komputerowym – zbiory udostępniane są elektronicznie na podstawie komputerowych kart bibliotecznych. Gromadzimy także powieści w formie audiobooków.
Od lipca 2016 biblioteka wykupiła dostęp do cyfrowej wypożyczalni książek Ibuk Libra gdzie można korzystać z 1654 tytułów (po pobraniu kodu PIN – dostępnego w bibliotece głównej oraz filiach). W czytelni biblioteki głównej oferujemy również dostęp do terminala na którym korzystać można z książek i czasopism naukowych (1 657 145 dokumentów) z zasobów Biblioteki Narodowej Academica. W czytelni biblioteki głównej można skorzystać z lokalnie wydawanych tytułów czasopism: Prosto z Ratusza, Tygodnika Swarzędzkiego, Informatora Swarzędzkiego i Wierzeniczeń (zarówno z numerów bieżących jak i archiwalnych).
Gromadzimy także wszelkie dokumenty życia społecznego. Można z nich skorzystać na miejscu, po wcześniejszym umówieniu terminu.

W roku 2015 kupiliśmy 3 692 nowe książki.
Od osób prywatnych i czytelników otrzymaliśmy w darze 1 761 książek.
Prenumerujemy 25 tytułów czasopism.

W ubiegłym roku z naszych zbiorów skorzystało 6 065 czytelników.
Udostępniliśmy 127 864 książki i 1 127 czasopism.